Заев во Софија на состанок на лидерите на Западен Балкан

Премиерот на Македонија Зоран Заев денеска во Софија ќе учествува на Меѓународна конференцијапод наслов „Посилна регионална интеграција на Балканот“ што ја организира Светска банка.

На состанокот ќе се разговара за регионалната соработка и динамиката на процесот на интеграција на земјите од Западен Балкан во Европската унија. 

Лидерите ќе разговараат со високи претставници на ЕУ за унапредување на сообраќајната инфраструктура во регионот.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top