Запалени автомобили во неколку атински населби во текот на ноќта

За инцидентите во текот на ноќта, грчката полиција спроведе истрага..

Во неколку различни населби во Атина, во четири случаи непознати лица запалиле паркирани возила, меѓу кои и три од претставништво за автомобили, а паралелно подметнале пожар во кафуле и банкомат, јави дописничката на МИА од Атина.

Според грчката новинска агенција АНА-МПА, противпожарната служба на Грција интервенирала во гаснењето на вкупно осум запалени автомобили.

Непознати лица, поставиле експлозивен материјал во банкомат, а во друга населба експлозивен механизам бил поставен во кафуле.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top