Monday, April 12, 2021

Австралија

Македонија

Мицкоски: Добивам смртни закани откако ја објавивме аферата „Мафија“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, како гостин во студиото на ТВ Алфа синоќа рече дека добива смртни закани откако неговата партија ја објави аферата...

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозно е што Заев вели дека е легитимно неговите коалициони партнери да имаат средба со мафијаши

Аферата „Мафија“ покажува инволвираност на луѓе од власта на Заев и најтесна соработка со криминалци, нарко - босови и мафијаши. Скандалозно е што Заев вели...

Свет

Технологија

Следете Не

25,847FansLike
1,120SubscribersSubscribe
Melbourne
overcast clouds
14.8 ° C
17.2 °
12 °
94 %
2.6kmh
90 %
Mon
16 °
Tue
19 °
Wed
20 °
Thu
17 °
Fri
15 °
- Реклама -spot_img
- Реклама -spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Спорт

НБА натпреварите од идната сезона пред полни трибини

Челниците на НБА очекуваат од сезоната 2021/22 сите арени да бидат исполнети за време на натпреварите. Клучот за оваа одлука е соработката со компанијата Clear...

Леброн го запали алармот во Голден Стејт: Подготвени 279 милиони долари за Кари!

Неодамнешните шпекулации на американскиот новинар Брајан Виндхорст дека е можно Стеф Кари во 2022 година да се пресели во Лос Анџелес Лејкерс за да...

Катастрофални вести за Солскјер, крај на сезоната за напаѓачот на Јунајтед

Манчестер Јунајтед ќе биде ослабен во остатокот од сезоната, откако е откриено дека напаѓачот Ентони Марсијал е повреден. Оваа вест пристигнува во пресрет на...

Јута Џез со нов рекорд во НБА лигата

Кошаркарите на Јута Џез во синоќешната победа од 137:91 над Орландо Меџикс ја остварија деветтата победа во низа и дури 22-та последователна во својата...

Пирло: Не сме фокусирани, постојано ги правиме истите грешки

Фудбалерите на Јувентус денеска се спасија од пораз во градското дерби против Торино. Натпреварот заврши со 2:2, а „Биковите“ кои се борат за опстанок,...

Здравје

Вакцината „Спутник V“ ќе се произведува во српскиот медицински институт Торлак

Српскиот медицински институт Торлак денеска потпиша договор за трансфер на технологии со Рускиот фонд за директни и инвестиции и со фармацевтската компанија Генериум, кој...

Русија најавува робот за тестирање на Ковид-19

Рускиот фонд за директни инвестиции (РДИФ) најави робот-транспортер што извршува 300 тестови на час и не бара присуство на персонал, изјави извршниот директор на...

Фајзер и Модерна се ефикасни кај бремени жени и доилки, антителата се пренесуваат на бебињата

Вакцините на Pfizer / BioNTech и Moderna против коронавирус се ефикасни кај бремени жени и доилки кои можат да ги пренесат антителата на новороденчињата. Тоа...

Најново

Популарно