Жбогар ја најави помошта од ЕУ за земјава за справување со коронавирусот

Помош од Европската унија за Македонија за справување со коронавирусот, најави на својот твитер профил амбасадор на Унијата во земјава, Замуел Жбогар..

„Сите сме заедно во борбата против злобниот вирус. Во ова време на потреба, ЕУ ќе ја поддржи Македонија“, напиша евроамбасадор, посочувајќи ја помошта:

  • До четири милиони за итни потреби
  • До 50 милиони за заздравување на економијата
  • Девет милиони за приватниот сектор
  • Три милиони за директна буџетска поддршка


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top