Збогум Лопетеги: Реал Мадрид официјално му рече АДИОС а избра и привремен тренер!

Реал Мадрид и официјално вечерва го прекина договорот на Жулен Лопетеги како тренер на кралскиот клуб..

Ова се најавуваше уште вчера по загубеното Ел Класико на Камп Ноу против Барселона со 5:1.

Сега на Реал му претстои период во кој ќе го изберат новиот тренер, а се шпекулира дека тоа ќе биде или Антонио Конте или Роберто Мартинез, а за привремен тренер на првиот тим е назначен Солари


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top