Чоколадо за појадок - одлично за слабеење

Израелските научници открија дека слаткиот појадок, како на пример чоколадна торта, колач или пудинг може да помогне за намалување на килограмите. Имено овој појадок содржи доста калории, но и протеини и јаглехидрати.

Прочитај повеќе
Scroll To Top