Џејми Оливер открива: 14 супер намирници со кои ќе доживеете 100 години

Популарниот водител Џејми Оливер, водеше кампања за подобрување на исхраната во училиштата, а сега има цел која ја опфаќа целата нација.

Прочитај повеќе

Лек за кој се тврди дека го уништува ракот ќе почне да се тестира на луѓе

Според The ​​Week, се подготвува тестирање на лекот на луѓе бидејќи тестирањето на глувци, според истражувачите, минало неверојатно добро.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Генијална метода која го топи салото на стомакот за само 2 минути

Кога започнал со вежбите немал намера да го загуби вишокот килограми, туку станувало збор за вежби за болки во грбот кои му ги препорачал доктор.

Прочитај повеќе

Еликсир за превенција од рак на дојка, белите дробови, црниот дроб и дебелото црево

Превентивно делува на ракот на дојка, белите дробови, црниот дроб и дебелото црево и го намалува нивото на штетен холестерол во крвта.

Прочитај повеќе
Scroll To Top