(ВИДЕО) Генијална метода која го топи салото на стомакот за само 2 минути

Кога започнал со вежбите немал намера да го загуби вишокот килограми, туку станувало збор за вежби за болки во грбот кои му ги препорачал доктор.

Прочитај повеќе

Еликсир за превенција од рак на дојка, белите дробови, црниот дроб и дебелото црево

Превентивно делува на ракот на дојка, белите дробови, црниот дроб и дебелото црево и го намалува нивото на штетен холестерол во крвта.

Прочитај повеќе

На повидок е нов метод за лекување на дислекцијата

Пореметувањето на способностите за читање и пишување познат како дислекција, според белгиските научници се јавува поради проблем во координацијата на вкупно 13 регии во мозокот кај детето.

Прочитај повеќе

СОДАТА И ВОДАТА ПРАВАТ ЧУДА: КОГА ЌЕ ВИДИТЕ КАКВА МОЌ ИМААТ, СЕКОГАШ ЌЕ ГИ КОРИСТИТЕ!

Сода бикарбона е моќна состојка со повеќе намени – таа често се користи како кревање на тестото, но таа може да се користи и за чистење и лекување на разни болести и состојби.

Прочитај повеќе

Не се јајцата ниту месото - оваа храна е најголем извор на зараза со салмонела

Салмонелата е опасна зараза, а иако повеќето луѓе веруваат дека се пренесува најчесто преку месото и јајцата во исхраната, сепак тоа не е така.

Прочитај повеќе
Scroll To Top