За неговата лековитост се зборувало уште пред 3.000 години: Го лекува срцето, нервните клетки и коските!

Богат е со витаминот Ц, витамините од групата Б, калциум, калиум, железо, фосфор, магнезиум, бакар, манган….

Прочитај повеќе

Сите го пиете овој лек, а тој предизвикува мозочен удар, инфаркт !

Ако сте купиле Диклофен бидејќи ве боли грбот подобро е да не го пиете на своја рака. Спротивно, предизвикува застој на работата на срцето, мозочен удар, намалување на доток на крвта во екстремитетите и други органи.

Прочитај повеќе

Зошто е добро да користите есенцијално масло пред спиење?

Есенцијалните масла се можеби најубавиот дар од природата и нема некој кој не ги сака. Некои луѓе ги користат поради нивните лековити својства, други пак уживаат во нивниот прекрасен мирис.

Прочитај повеќе
Scroll To Top