ЗЕМЈОТРЕСИТЕ МОЖАТ ДА ПРЕДИЗВИКААТ ЕКСПЛОЗИЈА: Под хотел во Драч има 6.000 литри бензин

Полицијата и пожарникарите се наоѓаат на локацијата, во чија близина се наоѓа уште еден хотел во кој има три лица заробени под урнатините..

Во подрумот на хотелот „Љубљана“ во Драч има 6.000 литри канистери со бензин, поради што сопственикот на објектот ги повикал надлежните служби, стравувајќи од нови земјотреси, што можат да предизвикаат експлозија.

Полицијата и пожарникарите се наоѓаат на локацијата, во чија близина се наоѓа уште еден хотел во кој има три лица заробени под урнатините.

Албанија денеска ја погодија силни земјотреси, а епицентарот беше недалеку од Драч.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top