Жена прободена со нож во Костко во Епинг, Мелбурн

Жена беше избодена со нож за време на расправија во продавницата „Костко“ во Мелбурн попладнево..

Се дознава дека две жени започнале да се расправаат во продавницата на Deveny Road во Епинг околу 1:15 часот.

Една жена, на возраст од 45 години, била донесена во болница со смртоносни повреди

Друга жена е уапсена на местото на настанот и им помага на полицијата во нивните истраги.

Полизијата дознава дека двете жени се познавале.

Истрагата е во тек.

Извор: 9news


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top