Жерновски: Најважно е да го поразиме заедничкиот противник ВМРО-ДПМНЕ

Верувам дека само со заеднички сили можеме силно да го поразиме, изјави Жерновски.

Имаме заеднички политички противник, а тоа е ВМРО-ДПМНЕ. Верувам дека само со заеднички сили можеме силно да го поразиме. 
Тоа е поважно од сѐ останато. Ова го напиша градоначалникот на Центар Андреј Жерновски синоќа на неговиот профил на Фејсбук.

Жерновски ги собра потребните потписи за да се кандидира повторно за градоначалник на Центар. Партијата на власта, СДСМ, се очекува денеска да се изјасни дали ќе го поддржи Жерновски како заеднички кандидат за претстојните локални избори.

Партиските анкети покажуваат дека Жерновски има висок рејтинг.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top