Жерновски сече дрвја во Дебар Маало

Паркобраните“ кои пред неколку месеци жестоко се противеа на сечата на дрва кај хотелот „Бристол“, сега молчат.

Се сечат остатокот од дрвјата на улицата „Ѓорѓи Пешков“ во Дебар Маало. „Паркобраните“ кои пред неколку месеци жестоко се противеа на сечата на дрва кај хотелот „Бристол“, сега молчат кога се сечат дрвја во друг дел од општината со која раководи Андреј Жерновски.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top