Зидан призна: Реал Мадрид има проблеми

Екипата на Реал Мадрид, синоќа иако важеше за фаворит, не успеа да слави над Валјадолид откако одигра само реми од 1-1..

Иако Бензема постигна гол во 82.минута за предност од 1-0, гостите преку Гвардиола израмнија во финишот и дојдоа до бод.

Тренерот на “кралевите” Зинедин Зидан по мечот беше мошне незадоволен што беше и за очекувањ.

„После ова не можеме да бидеме среќни со ваков резултат.Постигнавме гол во 82 минута, а потоа тие израмнија и затоа сум лут.Погрешивме при таа акција, сооглед на тоа што небевме добро поставени. Нашиор проблемот не е од физичка природа. Ние имаме многу проблеми, бевме лоши во второто полувреме. Требаше да го „затвориме“ мечот кога постигнавме гол, но тоа не се случи“ изјав Французинот.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top