Знамето на НАТО ќе се подигне на церемонија на платото пред владината зграда

Владата на свечена церемонија на платото напладне со почеток во единаесет часот ќе го подигне знамето на северноатлантската Алијанса..

Државното и знамето на НАТО од денеска па натаму ќе се веат  пред државните  институции  и на платото пред владата.

По тој повод според најавите  ќе се обрати премиерот зоран Заев, а на церемонијата се очекува да присуствуваат и претставници на дипломатскиот кор.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top