Жозе, архивиран си! По дуелот со Њукасл ќе има голема вест од таборот на Јунајтед

Скоро и да доаѓа крајот за Жозе Мурињо во неговата династија на Олд Трафорд..

Вечерашните медиуми на островот брифираат дека клубот сериозно размислува и е пред недвојбена одлука, каков и да биде исходот од мечот со Њукасл, да му врачат отказ.

Доколку се случи тоа, клубот ќе мора да му исплати на Жозе Мурињо импозантна сума на пари, во име на обештетување, во висина од 20 милиони фунти.

Иако постојат и некои други информации дека може да добие седум натпревари шанса да ја сврти сезоната, сепак вечерва информациите во Англија се „Breaking News“.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top