Зврлевски го гони Заев за нелегално финансирање на изборна кампања

Заврши распитот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Заврши распитот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во Основното јавно обвинителство. Тој во обвинителството се задржа половина час и соопшти дека бил повикан за случај што го отвори Обвинителството за гонење на организиран криминал за незаконско финансирање на изборната кампања за изборите во декември 2016 година.

Денеска на Заев му биле претставени сомневањата кои што ги има обвинителството под раководство на Марко Зврлевски, а во среда одбраната ќе изврши увид во доказите.

Заев во судот дојде со неговиот адвокат, а освен лидерот на СДСМ денеска во обвинителството не беше повикан друг член од партијата.

Како што изјави Заев, тој е подготвен да ја докаже дека немало никакви изборни измами и дека СДСМ била пример за тоа како треба да се одвива една изборна кампања.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top