Monday, April 12, 2021

Австралија

Македонија

Заев, Села и Гаши утре ќе го договараат Законот за државјанство

Утре треба да бидат познати законските олеснувања за добивање македонско државјанство. Решението ќе се бара на лидерска средба меѓу премиерот Зоран Заев и лидерите...

Владиците Петар и Агатангел се xocпитализирани поради ковид-19

Владиката Петар и Владиката Агатангел се на болничко лекување во Систина, откако добиле позитивен тест на ковид. Информацијата за Сител ја потврди Владиката Петар...

Свет

Технологија

Следете Не

25,847FansLike
1,120SubscribersSubscribe
Melbourne
overcast clouds
8.7 ° C
10.6 °
7 °
100 %
3.6kmh
100 %
Tue
19 °
Wed
19 °
Thu
18 °
Fri
16 °
Sat
18 °
spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама -spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Спорт

Веќе почна лицитирањето за Лингард: Арсенал го сака во трампа – нуди и еден од овие три играчи

Британксите таблоиди се почесто пишуваат за поттајниот интерес на Арсенал за плејмејкерот на Јунајтед, Џеси Лингард, кој е моментално на позајмица во Вест Хем. Се...

НБА натпреварите од идната сезона пред полни трибини

Челниците на НБА очекуваат од сезоната 2021/22 сите арени да бидат исполнети за време на натпреварите. Клучот за оваа одлука е соработката со компанијата Clear...

Леброн го запали алармот во Голден Стејт: Подготвени 279 милиони долари за Кари!

Неодамнешните шпекулации на американскиот новинар Брајан Виндхорст дека е можно Стеф Кари во 2022 година да се пресели во Лос Анџелес Лејкерс за да...

Катастрофални вести за Солскјер, крај на сезоната за напаѓачот на Јунајтед

Манчестер Јунајтед ќе биде ослабен во остатокот од сезоната, откако е откриено дека напаѓачот Ентони Марсијал е повреден. Оваа вест пристигнува во пресрет на...

Јута Џез со нов рекорд во НБА лигата

Кошаркарите на Јута Џез во синоќешната победа од 137:91 над Орландо Меџикс ја остварија деветтата победа во низа и дури 22-та последователна во својата...

Здравје

Вакцината „Спутник V“ ќе се произведува во српскиот медицински институт Торлак

Српскиот медицински институт Торлак денеска потпиша договор за трансфер на технологии со Рускиот фонд за директни и инвестиции и со фармацевтската компанија Генериум, кој...

Русија најавува робот за тестирање на Ковид-19

Рускиот фонд за директни инвестиции (РДИФ) најави робот-транспортер што извршува 300 тестови на час и не бара присуство на персонал, изјави извршниот директор на...

Фајзер и Модерна се ефикасни кај бремени жени и доилки, антителата се пренесуваат на бебињата

Вакцините на Pfizer / BioNTech и Moderna против коронавирус се ефикасни кај бремени жени и доилки кои можат да ги пренесат антителата на новороденчињата. Тоа...

Најново

Популарно