Thursday, May 13, 2021
HomeБалканСрбија: 1996 новозаболени, 37 починати

Србија: 1996 новозаболени, 37 починати

Во последните 24 часа во Србија на корона вирус се тестирани 7535 лица, од нив позитивен тест имале 1966.

Од последици предизвикани од ковид во последното деноноќие во Србија починале 37 лица. Во болниците низ земјата на респиратор се 265 пациенти.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img