Thursday, May 13, 2021
HomeСпортАнгеловски: Ги остваривме двете цели

Ангеловски: Ги остваривме двете цели

Селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски беше задоволен од издание на неговите избраници на дуелот со Лихтенштајн и убедливата победа.

Тоа е прв триумф во квалификациите за Мундијалот и одлична најава пред гостувањето во Германија.

„Првата наша цел беше да остваривме убедлива победа, а втората да не ги исцрпиме фудбалерите, односно да ја задржиме нивната свежина пред дуелот со Германија. Задоволен сум од тоа како се излезе иако можевме да постигнеме уште еден гол. Мило ми е што нашата победа не беше доведена во прашање во ниеден момент“, изјави Ангеловски.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img