Tuesday, January 25, 2022
HomeСпортДодека Роналдо и Меси се мачат, Халанд ги брка нивните рекорди

Додека Роналдо и Меси се мачат, Халанд ги брка нивните рекорди

Норвешкото чудо Ерлинг Халанд продолжува да воодушевува во Лигата на шампионите, во дресот на Борусија Дортмунд.

Вечерва два пати ја тресеше мрежата на Бриж и повторно го сврте вниманието кон себе. Ретко кој може да верува дека неговиот биланс во елитното натпреварување е 14 гола на 11 натпревари што е ист број како легендарните Бразилци, Роналдо и Адријано, а Халанд има само 20 години.

Кристијано Роналдо сезонава уште не постигнал гол во Лигата на шампионите, Меси има само три по првите три кола. Иако нивните бројки се неверојатни, нема да биде чудо ако за една деценија бидат симнати од Ерлинг Халанд.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img