Thursday, May 13, 2021
HomeАвстралија(ВИДЕО) Наместо да прекинат македонска свадба, австралиските полицајци се фатија на оро

(ВИДЕО) Наместо да прекинат македонска свадба, австралиските полицајци се фатија на оро

Видео снимка од настанот каде полицајците заедно со свадбарите играат оро е објавена на „Сиднеј Мацедониан”, заедно со појаснувањето за несекојдневната случка.

Македонци во Канбера правеле свадба викендов, а кога соседите повикале полиција поради гласната музика, гостите ги фатиле на оро полициските службеници.

На крај на видеото, полицајците заминуваат со ракоплескање. Инаку, во австралија по долгите карантини, сега дозволени се свадби и забави на кои можат да присуствуваат до 300 лица, а до 30 лица можат истовремено да танцуваат на подиумот.

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img