Thursday, May 13, 2021
HomeАвстралија(ВИДЕО) Тепачка меѓу Македонци и Хрвати во Австралија по фудбалски натпревар

(ВИДЕО) Тепачка меѓу Македонци и Хрвати во Австралија по фудбалски натпревар

Мечот бил меѓу Рокдал Илинден кој важи за македонски клуб во Австралија, и Сиднеј јунајтед 58 кој е клуб на хрватското малцинство во оваа земја.

Австралиските медиуми јавуваат дека по натпреварот, од засега непознати причини дошло до голема тепачка меѓу навивачите на двата тима. Тие едни кон други фрлале разни предмети.
 
Полицијата го истражува случајот, неколку од навивачите се уапсени, а тројца завршиле во болниица со полесни повреди.
 
Видеа од непријатните сцени по мечот се појавија и на социјалните мрежи.
 

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img