Thursday, May 13, 2021
HomeСпортНови маки за ПСЖ - без Мбапе против Сити!?

Нови маки за ПСЖ – без Мбапе против Сити!?

Еден од најважните фудбалери на ПСЖ, Килијан Мбапе би можел да го пропушти реваншот од четвртфиналето на Лигата на шампионите против Манчестер Сити, најавуваат француските медиуми, а тоа го потврди и тренерот Маурисио Покетино..

„Килијан чувствува непријатност на задната ложа на десната нога. Се надеваме дека не е ништо сериозно и дека ќе биде способен да помогне“, рече аргентинскиот стручњак.

Мбапе беше речиси невидлив на првиот меч против Сити на кој не упати ниеден шут кон противничкиот гол, но неговото отсуство секако ќе биде голем хендикеп за 2светците“.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img