Wednesday, June 23, 2021
HomeСпортПеп: На пат кон титула се е можно, присетете се на мечот...

Пеп: На пат кон титула се е можно, присетете се на мечот Реал – Атлетико и таа 93-та минута

Пеп Гвардиола истакна дека луѓето не се свесни колку е тешко да се дојде до едно финале во ЛШ.

Тој синоќа со својот Манчестер Сити, го оствари големиот успех, да дојдат до финале, а вечерва го чекаат својот ривал во дуелот помеѓу Реал и Челси.

Ова финале за нас е посебно. Неверојатно сум горд на моите момци. Сите го заслужија ова финале, и оние кои играат и оние кои беа на клупа. Мора прво да освоиме Премиерлига и да имаме 2-3 недели подготовки. Луѓето не се ни свесни колку е тешко да се дојде до ова“.

„Се е можно во финалињата, добро се сеќавам на финалето помеѓу Реал и Атлетико, тогаш Атлетико имаше титула се до 93 минута, а потоа се случи пресвртот. Се може да се случи на патот до големото финале, ание го остваривме тоа“, порача Пеп.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img