Wednesday, June 23, 2021
HomeСпорт„Росонерите“ хендикепирани: Милан без Ибра во клучните натпревари за ЛШ

„Росонерите“ хендикепирани: Милан без Ибра во клучните натпревари за ЛШ

Златан Ибрахимовиќ нема да може да му помогне на Милан во последните дуели од првенството кои директно ќе одлучуваат за пласман во Лигата на шампионите.

Швеѓанецот се повреди на вчерашниот натпревар против Јувентус и речиси сигурно нема да игра против Каљари и Торино. Во најдобар случај ќе биде подготвен за натпреварот од последното коло, против Аталанта.

На три кола пред крајот на првенството, „росонерите“ се на третото место на табелата со 72 бода, три повеќе од Јувентус кој е петтопласиран. Што се однесува до Ибрахимовиќ, оваа сезона пропушти 16 натпревари поради повреди.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img