Wednesday, June 23, 2021
HomeБалканБорисов „стравува“ дека ќе биде уапсен

Борисов „стравува“ дека ќе биде уапсен

„Не можат да ме поразат на фер избори. И сега вие ќе видите што ќе сторат. Дури и ќе ме обвинат за канибализам. Тие продолжуваат да измислуваат“, изјави поранешниот премиер на Бугарија и лидер на ГЕРБ, Бојко Борисов, за време на состанокот со младинската организација на партијата, откако министерот за внатрешни работи Бојко Рашков најави дека има информации од прислушувани разговори за апсење на Борисов .

„Но, ако успеат, ќе ставите портрет од мене овде“ – се пошегува Борисов.

Тој ги повика младите да бидат бастион на демократијата.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img