Wednesday, June 23, 2021
HomeАвстралија(ФОТО) Македонец од Мелбурн настапи за фудбалската репрезентација на Македонија

(ФОТО) Македонец од Мелбурн настапи за фудбалската репрезентација на Македонија

Македонецот од Мелбурн Метју Божиновски дебитираше на фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година.
Божиновски настапи на поразот против репрезантацијата на Словенија.
Тој исто така игра за Австралискиот фудбалски клуб Мелбурн Виктори.
- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img