Wednesday, June 23, 2021
HomeМакедонија(ВИДЕО) Ристовски: Реформите во образованието се катастрофални

(ВИДЕО) Ристовски: Реформите во образованието се катастрофални

Претседателот на Интегра-Македонска конзервативна партија Д-р Љупчо Ристовски во емисијата Директно на Тера вели дека реформите во образованието се катастрофални.

„ Овие реформи кои што сега ги спроведуваат се катастрофални. Вие не смеете да го труете моето дете, моите внуци утре со сеопфатно сексуално образование. Не смеете да му го матите паметот, оти ние разликуваме пол машки и женски“ вели Ристовски.

Погледнете го целото интервју:

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img