Wednesday, June 23, 2021
HomeПопуларноПремиерот Заев ги испрати фудбалските репрезентативци на ЕП

Премиерот Заев ги испрати фудбалските репрезентативци на ЕП

„Фудбалската федерација на Македонија и претседателот Муамед Сејдини упатуваат искрена благодарност до Владата на Република Македонија и Премиерот, Зоран Заев за убавите зборови на поддршка за македонската репрезентација пред заминувањето за Букурешт“, стои во објавата на ФБ страната на ФФМ.

Иако до последен миг беше неизвесно дали премиерот Зоран Заев ќе им посака среќа пред заминувањето, сепак премиерот со дрес со број 10 на скопскиот аеродром ги испрати нашите репрезентативци посакувајќи им многу успех на континенталниот собир.

Foto
- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img