Saturday, July 31, 2021
HomeСпорт(ВИДЕО) Најдобрата македонска атлетичарка победи на трка на 400 метри во Кипар

(ВИДЕО) Најдобрата македонска атлетичарка победи на трка на 400 метри во Кипар

Најдобрата македонска атлетичарка, Дрита Ислами имаше фантастична трка на 400 метри со пречки на Екипното првенство во Европа – трета лига.

Имено, Ислами победи на трката од 400 метри и постави нов државен рекорд со 57.53 секунди, односно таа всушност го сруши својот сопствен рекорд, бидејќи пред дваесет дена таа истрча 58.66 секунди.

Инаку, Европско екипно првенство се одржува во Лимасол на Кипар.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img