Wednesday, September 29, 2021
HomeБалканПолицијата во Атина уапси свештеник – Епископите сакале да го расчинат, тој...

Полицијата во Атина уапси свештеник – Епископите сакале да го расчинат, тој ги испрскал со киселина

Грчката полиција денеска уапси свештеник кој претходно нападна група владици во манастирот Петраки во Атина, фрлајќи им киселина.

Седум епископи кои се состанале да разговараат за разрешувањето на свештеникот се здобиле со изгореници на лицето и рацете и итно се пренесени во болница, објави Ројтерс.

Изгореници се здобил и чуварот на манастирот, кој успеал да го фати свештеникот пред портата и бил пренесен во болницата.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img