Wednesday, September 29, 2021
HomeСветУрнатата зграда во Мајами срамнета со земја

Урнатата зграда во Мајами срамнета со земја

Остатоците од делумно урнатата зграда во Мајами синоќа се урнати до темел поради евентуалната тропска бура Елза, што денеска и утре се предвидува да стигне до западниот брег на Флорида откако ја погоди Куба.

Пред 11 дена се урна станбенатра зграда во Мајами, при што загинаа најмалку 24 луѓе, а 121 лице се водат како исчезнати.

Прославата на Денот на независноста на САД беше откажана во Мајами, а истрагата се уште не откри што доведе до уривање на 12 катната зграда, но инженерите укажаа на структурни недостатоци, што би можеле да ја предизвикаат несреќата.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img