Tuesday, January 25, 2022
HomeМакедонијаМицкоски кажа кога ќе му честита на Заев

Мицкоски кажа кога ќе му честита на Заев

Прифатлив е договор со заштитен јазик, идентитет, историја и малцинство, изјави вчера лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Рече дека опозицијата ќе и даде поддршка на власта во ваков случај.

Мицкоски рече дека ако премиерот Зоран Заев повторно се испазари на штета на националните интереси, тогаш ќе му се случи народ истиот ден.

На ова од СДСМ вратија дека на Мицкоски му се случува народ, затоа што губи на избори.

Остануваат три дена да се најде решение со источниот сосед кој се заканува со вето или одложување на македонските преговори.

Перчењето на ВМРО нема да даде резултати, вели екс премиерот на Бугарија, Иван Костов.

Шефицата на бугарската дипломатија, Екатерина Захариева, деновиве изјави дека не можеме да бидеме сојузници во НАТО, а да ги нарекуваме бугарските војници фашистички окупатори.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img