Friday, September 17, 2021
HomeМакедонијаСилјановска Давкова: Оваа власт е како валкана снежна топка!

Силјановска Давкова: Оваа власт е како валкана снежна топка!

На вечерашната трибина „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“ во општина Карпош се обрати пратеничката Гордана Силјановска Давкова која не штедеше на критики за актуелната власт на СДСМ.

Таа пред карпошани порача – да размислат за кого ќе гласаат на локалните избори, кои се планирани да се одржат наесен.

„Треба да се замислите за кого ќе гласате во октомври. Дали за корумпирана власт, или за луѓе либерали кои ќе направат подобро за државата. Оваа владејачка гарнитура нема ништо заедничко со Европа. Тие се како снежна топка со кал, која се тркала и никако не може да се исчисти“, истакна Силјановска Давкова.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img