Wednesday, September 29, 2021
HomeАвстралија(ВИДЕО) Австралиската женска штафета со светски рекорд со златото

(ВИДЕО) Австралиската женска штафета со светски рекорд со златото

Австралиската женска штафета на 4х100 метри слободно со светски рекорд стигна до златото на првиот ден од финалните борби во пливање, откако со време 3:29,69 минути си го урнаа сопствениот рекорд поставен на Игрите на Комонвелтот пред три години.

За 36 стотинки Австралијките го подобрија најдоброто светско време, а пливаа во состав Мег Харис, Ема Мекион и сестрите Бронте и Кејт Кемпбел.

Канада стигна до сребрениот медал, а бронзата ја освои САД.

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img