Wednesday, September 29, 2021
HomeБалканВучиќ: Груевски не мачеше, година и пол лутавме

Вучиќ: Груевски не мачеше, година и пол лутавме

Српскиот претседател Александар Вучиќ вели дека екс македонскиот премиер Никола Груевски го мачел, и немал стратегија за него.

Ова го кажа во интервју зборувајќи за инвестицкиот бум во Србија во последните години. Вели дека дури 62 отсто од вкупните инвестиции во Западен Балкан пристигнуваат во Србија.

„Нè мачеше Груевски. Година и пол барав тактика за нив. Нè мачеше зашто имаше добра политика за привлекување странски инвестиции. И цела година лутавме како да направиме подобра програма и најдовме и сите инвеститори им ги презедовме. Сега веќе никој ништо не зема“, рече Вучиќ.

Тој спомна дека Груевски бил способен.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img