Wednesday, September 29, 2021
HomeСпортИзјавата на Мбапе како „ладен туш“ за челниците на Реал

Изјавата на Мбапе како „ладен туш“ за челниците на Реал

Килијан Мбапе се уште нема потпишано нов договор со ПСЖ поради што се повеќе се шпекулира за негово заминување во Реал Мадрид.

Мбапе има договор со Парижаните до крајот на следната сезона и клубот во неколку наврати му понуди нов договор, но францускиот репрезентативец го одби тоа, поради што се запали алармот во ПСЖ.

Реал Мадрид внимателно ја следи ситуацијата и подготвени се да реагираат ако клубот го стави на трансфер листата, но денес пристигна неочекуван пресврт во ситуацијата.

Имено, Парижаните денес објавија ново издание на клупскиот магазин, а во него имаше интервју во кое учествуваа Нејмар и Мбапе.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img