Wednesday, September 29, 2021
HomeСпортОле го доби Варан и откри дека и Ферги бил „во игра“...

Оле го доби Варан и откри дека и Ферги бил „во игра“ за францускиот дефанзивец

Оле Гунар Солскјер конечно го доби своето посакувано засилување, Рафаел Варан од Реал Мадрид.

Тоа беше потврдено пред два дена, дека имаат начелен договор со Реал и со Варан, а промоцијата ќе се случи за неколку дена.

Варан има уште една година од договорот со Реал Мадрид и ќе биде несомнено одлично засилување во одбраната на „ѓаволите“.
Среќен сум што се договоривме со Реал Мадрид околу трансферот на Варан. Тој е докажан лидер на теренот, играч кој го следевме со години и сега го ангажиравме во нашите редови“.

Солскјер потенцира во минатото дека и Фергусон бил блиску да го ангажира.

Сер Алекс Фергусон беше блиску до негов ангажман во минатото, сега конечно е наш, со него добиваме рамноправност во играта“, порача Солскјер.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img