Wednesday, September 29, 2021
HomeСпортСе повеќе проблеми: Корона во Милан!

Се повеќе проблеми: Корона во Милан!

Играчот за врска на Милан, Исмаел Бенансер е позитивен на корона вирусот, соопшти денеска италијанскиот прволигаш.

Тој нема да биде во конкуренција за пријателскиот натпревар против Ница, но позитивно е тоа што не бил во контакт со остатокот од екипата од минатата сабота и дуелот со Модена, па другите фудбалери не можеле да се заразат од него.

По вечерашниот натпревар против Ница, до почетокот на сезоната Милан ќе одигра уште три пријателски дуели и тоа со Валенсија, Реал и Панатинаикос.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img