Monday, October 25, 2021
HomeСпортМакедонија го осудува нападот во Кабул – Шекеринска: Спремни сме да се...

Македонија го осудува нападот во Кабул – Шекеринска: Спремни сме да се спротиставиме

Министерката за одбрана на РСМ Радмила Шекеринска по средбата со нејзиниот словенски хомолог, Матеј Тонин, извести дека разговарале за вчерашниот напад во близина на аеродромот во Кабул каде беа убиени војници и цивили.

Извести дека РСМ и Словенија го осудуваат нападот и изразиле подготвеност да им се спротивстават на напаѓачите.

13 американски војници загинаа а 15 други беа повредени вчера – настан кој се оценува како најсмртоносен од 2011 во Авганистан.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img