Monday, October 25, 2021
HomeСпортДебито на Роналдо ќе биде одложено!?

Дебито на Роналдо ќе биде одложено!?

Кристијано Роналдо најверојатно ќе мора да почека една недела за својот прв натпревар за Манчестер Јунајтед во Премиер лигата иако второто деби за „ѓаволите“ беше планирано за претстојната сезона од 16 часот, против Њукасл.

Причина за тоа е недоволното време да се подготовки бидејќи во Велика Британија се уште на сила е задолжителниот карантин по влегувањето во државата. Тој потпиша за Јунајтед пред крајот на преодниот рок, во период додека беше во Португалија на подготовки со својата репрезентација, а се врати дури пред крајот на минатата недела. Се уште не одржал тренинг со новите соиграчи и тоа најверојатно ќе се случи на ден пред мечот со Њукасл.

Меcто в сабота, првиот меч за Јунајтед по враќањето би требало да го одигра во вторник против Јанг Бојс во Цирих. Со тоа, дебито на Олд Трафорд ќе биде поместено за 22 септември против Вест Хем во Лига купот или за 25 септември против Астон Вила во Премиер лигата.
- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img