Monday, October 25, 2021
HomeСпортНа неколку дена пред почетокот на ЛШ, стигнаа добри вести за Јунајтед

На неколку дена пред почетокот на ЛШ, стигнаа добри вести за Јунајтед

Навивачите на Манчестер Јунајтед ќе можат да патуваат во Берн на натпреварот на нивниот тим и Јанг Бојс во првото коло од Лигата на шампионите.

Швајцарскиот клуб прифати да ги промени правилата против Ковид-19 за мечот кој е на распоредот во вторник. Според првичниот план, Јанг Бојс не сакаше да продава билети за гостинските навивачи, поради ковид протоколите во Швајцарија, без оглед на тоа што британскиот завод за јавно здравство им овозможи на вакцинираните или оние што имаат негативан ПЦР тест, не постар од 48 часа, да присуствуваат на натпревари во Англија.

По пресвртот, Јунајтед ќе добие 1.800 влезници за овој натпревар, па Јунајтед ќе има поддршка на стартот од новото издание во Лигата на шампионите.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img