Wednesday, September 29, 2021
HomeМакедонијаДо синоќа попишани нешто над 308 илјади граѓани

До синоќа попишани нешто над 308 илјади граѓани

Пописот денеска продолжи. Заводот за статистика соопшти дека до синоќа биле попишани нешто над 308 илјади граѓани.

Во соопштение за медиумите, од Заводот апелираат до населението да ги прима попишувачите во домовите и да им ги дадат потребните податоци.

Пописот на дијаспората ќе продолжи до 30 септември. Досега се регистрирани над 192 илјади иселеници.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img