Wednesday, September 29, 2021
HomeБалканСрбија: Над 5.000 нови случаи на Ковид-19

Србија: Над 5.000 нови случаи на Ковид-19

Според последните податоци, во Србија се регистрирани уште 5.003 новозаразени со коронавирус.

Од последиците на вирусот починале 28 лица. На респиратори моментално се наоѓаат 138 пациенти.

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ после седницната на Кризнипт штаб изјави дека државата се подготвува за воведување на ковид сертификати, но конечната одлука ќе биде донесена за неколку дена, пишува Б92.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img