Monday, October 25, 2021
HomeСпортМилан на шопинг на Емирејтс, на радарот е Лаказет

Милан на шопинг на Емирејтс, на радарот е Лаказет

Раководството на Милан внимателно ја следи ситуацијата со Александре Лаказет и ќе се обиде да го донесе Французинот во своите редови, тврди ЕСПН.

Договорот на напаѓачот истекува на крајот од оваа сезона, а Милан може да почне преговори со него веќе во јануари. Лаказет неколку пати истакна дека не е задоволен во Арсенал затоа што не е клуб каде може да ги исполни своите амбиции, а уште еден неповолен факт за „топчиите“ е тоа што со години се далеку од Лигата на шампионите.

Милан би го добил Лаказет бесплатно, нешто што стана мода во врвниот фудбал последните 2-3 години.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img