Monday, October 25, 2021
HomeСпортНевил му го посочи играчот на Солскјер од кој ќе зависи неговата...

Невил му го посочи играчот на Солскјер од кој ќе зависи неговата иднина во Манчестер

Оле Гунар Солскјер доби предупредување од неговиот некогашен колега од Манчестер, Гери Невил, околу кој фудбалер ќе зависи неговата иднина во клубот.

Норвешкиот тренер синоќа го предводеше клубот до уште еден пораз, или елиминација од Карабало Лига купот против Вест Хем, а голем дел од фановите, иако неважен куп, повторно му се нафрлија на стратегот.

Сега нешто слично се обиде да посочи и Гери Невил, дека најголемото засилување ова лето, Кристијано Роналдо, ќе биде како камен под вратот на норвешкиот тренер и дека од него може да зависи неговото останување во клубот.

„Нема сомнежи дека трансферот на Роналдо е да се биде или не за Оле, од него ќе зависат многу работи, па и судбината на самиот тренер во клубот“, порача Невил.

Роналдо веќе почна да го носи факторот страв кај противничките фудбалери во Премиерлигата и токму тоа е она што му е потребно на Јунајтед, како некогаш, противникот да стравува од вас, за да може полесно да го добиете.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img