Monday, October 25, 2021
HomeБалканМедиуми: Српски тенкови тргнаа кон преминот Јариње

Медиуми: Српски тенкови тргнаа кон преминот Јариње

Медиумите од Балканот пренесуваат дека војската на Србија денеска ги преместува тенковите од Рашка кон административниот премин со Косово Јариње.

На социјалните мрежи е објавено видео на кое може да се види колона од големи камиони шлепери кои носат тенкови. Според засега непотврдени информации колоната тргнала од Рашка и се движи кон административната граница со Косово.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img