Tuesday, January 25, 2022
HomeСпорт(ФОТО) Реакцијата на Фергусон по голот на Роналдо

(ФОТО) Реакцијата на Фергусон по голот на Роналдо

Алекс Фергусон, нормално, беше на трибините на Олд Трафорд на вечерашниот натпревар против Виљареал.

Дуелот беше од големо значење за премиерлигашот бидејќи загуби во првото коло од Јанг Бојс, па триумф вечерва беше задолжителен за да се задржат шансите за пласман во нокаут фазата.

Победата ја донесе Роналдо во петтата минута од судискто продолжение, а интересна беше реакцијата на Фергусон по клучниот момент од мечот.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img