Tuesday, January 25, 2022
HomeСпортЛегендата на Реал: Уживам да ја гледам Барселона во вакви проблеми

Легендата на Реал: Уживам да ја гледам Барселона во вакви проблеми

Некогашниот фудбалер на Реал Мадрид, Хозе Мариа Гути, ужива во проблемите кои моментално сезонава ги има Барселона.

Тој не крие дека ужива во поразите на каталонскиот клуб и дека се насладува на секој примен гол во нивната мрежа сезонава.

„Барселона е во комплицирана економска ситуација и отказот на Куман дополнително ќе ги чини. Доколку Чави дојде во тимот, сега како тренер, тоа ќе биде одлично. Го има ДНК-то на Барселона, но сметам дека не е вистински момент за него да стане тренер во Барса. Но сакам да потенцирам, уживам во тоа што им се случува на Барселона. Како играч, никогаш не би заминал таму бидејки сега имаат страшен неред во клубот“, порача Гути.

Гути го носеше дресот на Реал Мадрид од 1999 до 2010 година. Одигра 542 натпревари и постигна 77 голови и освои апсолутно се што може да се освои.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img